Hyundai Blue Link teknolojisi ile geliyor

2018 yılında, Hyundai teknolojik ataklarına devam etmekte kararlı. Bunlardan biri Hyundai Blue Link. 3 yıllık üyelik bedeli 3.000TL olan bir hizmet.

479

Hyundai Blue Link, Hyundai’nin akıllı otomobillerinin interaktif, otomobil ile ilgili bilgilere ve verilere ulaşabileceğiniz bir sistem. Bu sistemin içinde otomobili uzaktan çalıştırma, kilitleri açıp kapatma veya aylık bakımları cep telefonunuza bildirim olarak alma imkanınız var.

Hyundai Blue Link teknolojisini ilk olarak Sonata, Elentra GT ve Santa FE Sport modellerinde kullanacak. Bu sistem her ne kadar eğlencelik gibi görünse de, değil.

Sistemin en önemli özelliklerinden biri, sağlık raporu vermesi. Otomobildeki herhangi bir sıkıntı cep telefonunuza anlık olarak bildirim olarak yansıyor. Kapıların açılıp kapatılması, klima kontrolü cep telefonunuzdan sağlanabiliyor. Yani yaz sıcağında kaynamış arabanız, önce uzaktan çalıştırılıp, sonra soğuması için kliması çalıştırılabilir, hemde otomobil içindeki kaynar havayı yüzünüze vurmadan.

Önümüzdeki senelerde, sadece cep telefonu veya akıllı saat değil, Amazon Echo veya Google asistan gibi sistemlerede bağlanacağı için, kullanımı çok daha kolaylaşacak.

Şuan bu sistem 3 aylık bedava olarak geliyor olsa da, yeni otomobillerinin promosyonu için 3 yıllık şekilde uzatmış ve 750$ değerinde bir sevindirici karar almış.

  • 2018 Hyundai Sonata
  • 2018 Elentra GT
  • 2018 Santa FE Sport

için geçerli olduğunu unutmayın.

Ayrıca son haberlere göre, Hyundai’nin bu sisteminin başı hackerlar ile dertteymiş. Otomobilin sürüş güvenliği için önemli bir durum oluşturmasada, kişisel veriler için problem yaşanabileceği belirtiliyor.

Neyse ki Hyundai bu problemleri kapatmış ve kimsenin problem yaşamadığını belirtmiş.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next