Porsche’den beş yeni model

Shanghai otomobil fuarında herkes şov yaparken, sakin bir gün geçiren Porsche’nin standına bir göz atalım, neler oluyor neler bitiyor.

575

Porsche’nin fuardaki odaklandığı nokta, yeni Panamera Sport Tourismo modeli oldu. Daha klas bir görünümü amaçladıkları için, lastik aralığını uzatan Porsche, spor ve klas görünümü bir arada sunmak istiyor.

Panamera Turbo S E-Hybrid, Panamera Executive , 911 GT3 ve 911 GTS modellerini de gösteren Porsche, yeni modelden ziyade eldeki modeller ile satış yapmayı hedefliyor. Mercedes ve BMW birçok yenilik ve model ile gelirken, Porsche’un bu şekilde strateji kurması, VW grubunun şuanki odak noktasının Porsche, Bugatti gibi üst klasmandan ziyade VW ve Seat gibi alt sınıf otomobiller olduğunu anlıyoruz.

2016 yılında Çin’e 65.000 civarında otomobil satan Porsche’un en büyük pazarlarından burası. Bu yüzden executive yani “yönetici” stilli arabalarına Çin için ağırlık vermiş durumda. 2015 yılında göre %11 satışını arttıran Porsche, Çin pazarıyla iyi geçinmek istiyor.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next