Audi E-Tron Quattro Shanghai fuarında tanıtıldı

Dün itibariyle fuarda tanıtılan e-tron konsepti, 2019 yılında yollara çıkacak.

437

VW grubunun bir parçası olan Audi, bize büyük jant ve farların gelecek olduğunu anlatmaya çalışıyor. Gelecek temasını elektrikli araçlarında ısrarla vurgulayan VW grubu, ikinci EV Crossover aracını (VW I.D. Crozz ile birlikte) tanıttı.

VW’in elektrikli motorundan farklı olarak, Audi daha agresif boyutlarda motor ile karşımıza geliyor. 100km hıza, yaklaşık 4.5 saniyede çıkan, 95KW pil gücüyle Tesla’ya göz kırpmaktan ziyade aparkat atmaya hazırlanıyor.

Aynı Model S’de bulunan “insane” yani delirmiş diyebileceğimiz moda karşılık, Audi e-tron’da “Boost” yani “kuvvet arttırma” modu geliyor. Bu esnada yaklaşık 500 beygirlik güç üretiyor. Yaklaşık 420 – 500km yol gidebilmesi beklenen e-tron’u bugün itibariyle Tesla’ya en yakın elektronik motor olarak görüyoruz.

Audi’nin üç farklı elektrikli motor kullanan otomobil üretmesi bekleniyor. E-Tron Quattro ve E-tron Sportback ilk iki model olacak.

VW’in yakın zamandaki 15 milyar dolarlık skandalının bir daha yaşanmaması için, komple elektrikli motora geçmesi hem dünya hemde kendileri için daha iyi olacak gibi görünüyor.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next