Mercedes Benz – A Sedan

Mercedes Benz, Shanghai otomobil fuarında yeni nesil A sınıfının sedan konseptini tanıttı.

619

Mercedes halen tasarım dünyasında sektörü yönlendirecek şekilde tasarımlarına devam ediyor. Mercedes AMG GT konseptinde bulunan üç boyutlu ızgara tasarımını Mercedes A Sedan serisine uygulamış görünüyor.

Görünüş ve sedan imajı dolayısıyla bu aracın Mercedes CLA serisinin yerini alabileceğini düşünebilirsiniz. Mercedes’ten yapılan açıklamaya göre, A Sedan ve CLA serileri ayrı ayrı üretilecek. Ama insan bir süre sonra CLA üretimini durduracağını düşünmeden edemiyor. Çünkü aynı sınıf aynı klasmanda iki cephe açmak çok mantıklı değil.

Boyutları ile ilgili çok açıklama yapılmasada, US CLA modelinden 6cm kısa, 10 cm daha geniş olacağı tahmin ediliyor. Böylelikle daha coupe vari bir görüntüye ulaşması hedeflenmiş.

Motor seçimleri ile ilgili de çok bilgi bulunmıyor. Ama Türkiye’de tüm otomobillerin aynı motor boyutlarında çıktığı düşünüldüğünde, bu araçta 1.6 motor seçeneği bekliyoruz.

A Sedan serisinin satış savaşı yaşayacağı, yani rakip olacağı otomobil Audi A3 Sedan olarak belirlenmiş. Otomobilin çıkış tarihi ise 2018  ortası olarak tahmin ediliyor.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next