BMW M4 CS aklınızı alacak

Shanghai fuarı tüm hızıyla devam ederken, BMW iki gün önce aşağıdaki resim ile ağzımızı sulandırmıştı. Birçok kişi M4 olduğunu iddia ediyordu ki, çok geçmeden videosu geldi.

693

BMW nin M tasarımları her zaman güzel olmuştur. Spor bir arabanın vermesi gereken tüm güç, agresiflik M’in hiçbir zaman boş geçmediği en önemli tasarımsal öğeler ve her geçen gün daha da katlayarak bu izlenimi vermeye devam ediyor.

2018 BMW M4 GTS, hali hazırda BMW’nin M paketlerinin yeterince havalı olmadığını düşünen insanlara tokat gibi bir cevap olarak geliyor. GTS ekstrası ile, hali hazırdaki M paketleri bile küçük düşürebilecek bir görüntüye sahip.

Daha önce M2 CS için yazdığımız yazıda da belirtmiştik, CS artık BMW’nin M paket üzerinde yaptığı, “özel versiyon” olarak tanımlanan bir isim. Standard M paketlerinin üzerinde konumlanan M CS paketi, üst düzey performans ve motor sporlarına uygunluk, aynı zamanda sokaklarda gezebilecek kadar yasal bir çerçevede üretiliyor.

M4 CS ’e gelirsek, 460 beygirlik güç üreten araç, 3.9 saniyede 100km’yi görüyor. Elektronik olarak 280km hız ile sınırlandırılmış, yani otomobiliniz belki 300-320km hız görebilecek iken, BMW bunu otomobiliniz halen yasal kalması için limitlemiş. Bu demek oluyor ki, bu limitleri açma imkanınız var, ama yasallıktan çıkabilirsiniz.

BMW’nin videosunda, ilk otomobilin çalıştığında çıkan ses bile almak için yeterli bir sebep. Ayrıca spor araba olmasına rağmen, dört kişilik olması da büyük avantaj. “Adrenaline comes with 4 seats” yani “4 koltukla gelen adrenalin” sloganı iddialı ve güçlü olmuş.

Türkiye ile ilgili henüz bir bilgi bulunmamasına rağmen, şuan M4’ün 800.000 TL civarında olduğu düşünüldüğünde, BMW M4 CS’in 1 milyon TL’yi bulması bekleniyor.

Türkiye’de çok görme şansımız olmayan bu otomobili, zengin arap ülkelerinde görme şansımız yüksek.

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next