Volkswagen CC1 ilk kez gösterildi

1994 yılında prototip olarak geliştirilen ve hiç üretilmeyen cc1 , 1999-2005 yıllarında üretilen Audi A2’nin öncü prototipi olarak gösteriliyor. Volkswagen CC1 artık resmi olarak Wolfsburg’daki Volkswagen Müzesinde sergileniyor.

432

Mikro Dizel ve ilk DSG teknolojilerine sahip araç, 100km’de 2 litre yakıt tüketiyordu. 0.9 motora sahip olması buna büyük etken. Ayrıca otomobil 35 beygir güç üretiyordu.

Volkswagen CC1 , güç ve performans anlamında çok birşey vaadetmemesine rağmen, mikro dizel ve ilk dsg denemeleri dolayısıyla arge anlanımda VW için büyük önem taşıyor.

35 beygir güç ile bir otomobilin ilerleyebilmesi için, tabii ki çok hafif olması gerekiyor. Zamanında seri üretilmiş torunu olan A2’nin neredeyse yarısı kadar, yani 440kg çekiyor.

Her ne kadar VW hesaba katmasa da, birkaç kişinin yardımıyla kolaylıkla ileri geri çekilebilecek araç, boyutları ve ağırlığı ile insanların kolayca arabanızı kenara çekmesini sağlayacak bir şekilde üretilmiş. Bu yüzden “minimal” olarak değerlendirilebilecek bir araç.

Otomobili merak edenler, aracı Wolfsburg’daki VW müzesinde ziyaret edebilirler.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next