Yeni Ford Focus ST Yolda

2018 yılında çıkması beklenen yeni Focus ST (MK4 Focus), küçültülmüş yeni teknoloji 1.5 litrelik motoruyla 275 beygir güç üretmesi bekleniyor.

1165

Ford ve birçok marka, güçlü motorlu versiyon arabalarında (VW GTI, Audi R gibi) 5 kapıyı benimseyenlerden. Güç sadece tek kapılı, aile olmamış insanların ihtiyacı değil. Pek tabii aile babalarının da ihtiyacı. Ford Focus ST ’nin planlarında, fiyatı çok yükseltmemek ve kabul edilebilir seviyede tutmak bulunuyor. 

Yeni Ford Fiesta’nın 1.5 litrelik motorunun, 131 beygir ürettiği günümüzde, 275 beygirlik güç hayal değil. Bunun için twin-turbo motor denemeleri yapan Ford’un, öncelikli fikri yakıt tüketimini indirirken aynı zamanda performanstan kayıp yaşatmamak. 275 beygirlik hedef koymalarıda, muhtemelen yakalayabilecekleri, kabul edilebilir bir hedef olduğunun göstergesi.
Ayrıca dizel motor için de 2.0 motor ile plan yapılıyor. Ford Focus ST satışlarının %50’den fazlası Ingiltere pazarında yapıldığı için, 1.5 motor veya 2.0 motor seçimi tam belirlenmiş değil.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next