Alman otomobil devinin yeni SUV modeli Audi Q8

Audi’nin yeni SUV modeli Audi Q8 , Q7’ye göre daha gösterişli ve Range Rover’a rakip olarak çıkarılması hedefleniyor.

1248

Audi’nin SUV modelleri genişlerken, sene başında Detroit’teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda konsept olarak tanıtılan Audi Q8 2018 yılında seri üretime geçişi için çalışmalar devam ediyor. Audi Cenevre Otomobil Fuarı’nda Q8’in sport concept versiyonunu sunmuştu. Audi’nin hedefinde BMW X6, Mercedes GLE ve Range Rover bulunuyor.

Audi Q8 serisinin 5 metre uzunluğunda, 3 metre civarında dingil aralığında olması bekleniyor. Bu geniş boyutlara rağmen, dört koltuklu olması beklenen araç, yurtdışında muazzam bir motor hacmi ile üretime çıkacak. 6.3 motor, 8 ileri yarı-otomatik vites ile çıkması planlanan bu jip, 0-100km hızlanmayı 5.2 saniyede yapacak.

Muhtemel gelişmelerden biri, lityum-iyon pil barındırması ve yaklaşık 80km mesafe yapabilecek olması. 80km yol gidebilmek için, 2.5 saat şarj olması gerektiği düşünülünce, çok da gerekli olmayan bir petrol-elektronik motor olduğuna inanıyorum. En azından 6.3 motor bir canavarda, elektrik konusunu açmanın çok da sağlıklı olmadığını göstermiş bize Audi.

Türkiye ile ilgili hiçbir bilgi bulunmamasına rağmen, umarız BMW gibi, sadece 2.0 seçeneği olmaz. Henüz seri üretim aşamasında olmadığı için de Audi Q8 fiyat bilgisi bulunmuyor.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next