Kalabalık aileniz için 7 koltuklu SUV modelleri

Bu yazımızda 7 koltuklu SUV modellerini inceledik. Ancak bunu yaparken Türkiye’de satılıp satılmamasını değil, bu seçeneği sunan güçlü ve çekici modelleri seçtik.

1908

Mercedes GLS

7 koltuklu suv modelleri içinde herkesin bildiği gibi Mercedes, otomobil dünyasında dayanıklılık ve kalitenin sembolü. GLS serisindeki 7 koltuklu özellik ile de kalabalık aileler için sıradışı bir konfor sunuyor.

7 koltuklu olmasının şerefine olsa gerek, 730.000 TL’den başlayan fiyatlar ile.

 

BMW X5

BMW X5 son kasasıyla tekrar göz dolduran, yenilikçi ve oturaklı bir tasarım ile geri döndü. Daha geniş araç, beraberinde istenirse daha fazla koltuk getirebiliyor. Türkiye’de çok fazla BMW seven olduğundan, kalabalık ailelerin tercih etmesi mümkün.

Hayal kırıklığı yaratan kısım ise, yeni X5’lerin şu anki motorları 2000 motor. Türkiye’deki vergilerden dolayı satılmıyor olsa gerek, fakat böylesine ağır ve arazi donanımı gerektiren bir araçta yakıt tüketimine odaklanmak pek doğru değil zaten. Eğer 3.3/100km yakıt tüketimi oranı doğruysa, kabul edilebilir bir rakam esasında.

Türkiye başlangıç fiyatı, 700.000 TL.

 

Mazda CX 9

Bana Volvo ve Infinitiy tasarımlarını anımsatıyor. Türkiyede satılmıyor oluşunu bilmiyorum ama, belki BMW’nin yaptığını yapmayıp, japonlar kararlı bir duruş sergileyerek bu 7 koltuklu modeli Türkiye’ye hiç göndermemeyi tercih etmiş olabilirler.

 

Ford Flex

İşlevsel olarak enfes, tasarım olarak göz kanatan bir model. Aileniz ile pikniğe gitmediğiniz zamanlarda, cenaze arabası olarak Uber servisine çıkabilirsiniz. Listemize giriş nedeni ise 7 koltuklu seçeneği olması.

Türkiye’de artık satılmıyor (neden acaba) ama Sahibinden’de 1 tane kalmış. Koşup alabilirsiniz.

 

Volvo XC90

Volvo cip işini sonunda kavradı. Güzel, havalı tasarımı, değişmez ve son derece güvenlik önlemleriyle dolu tam bir aile jipi.  7 koltuklu seçeneği her modelde mevcut (ekstra para vermeden) ve fiyatları 470.000 TL civarından başlıyor.

 

Ford Expedition

Türkiye’de satışı olmayan gerçek bir canavar. Ford’un kaslı jiplerine yeni bir soluk. Diğer markalar gibi motor büyütmekten korkmayan bir firmaya yakışır, güçlü bir kasa. 7 koltuklu seçeneği ile birlikte geniş aileler için de güçlü ve fonksiyonel.

Türkiye’de olsaydı, 1.2 motorlar piyasaya sürülmesi de pek şaşırtmazdı.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next