Porsche’den yeni elektrikli otomobili Mission E için yeni atak.

Alman spor otomobil üreticisi Porsche, Mission E adını verdiği elektrikli spor otomobil projesini hızla tamamlamaya çalışıyor.

568

Porsche geçtiğimiz Aralık ayında Tesla Model S ile rekabeti hedefleyen Mission E isimli konsept elektrikli spor modelini rakip olmayı hedeflediği Tesla’nın modellerini sert şekilde eleştirip, Porsche’de bu hataların olmayacağını söyleyerek duyurmuştu.

Mevcut otomobil teknolojilerinin geldiği noktada çok önemli bir yer edinen elektrikli otomobiller Porsche gibi geleceğe yatırım yapan markalar tarafından hızla geliştiriliyor. Porsche de yeni elektrikli otomobil projesini bir an önce tamamlayıp hem sektörden pay almak hem de elektrikli otomobil konusunda teknolojik olarak rakiplerinden geri kalmamak adına 400 kişiyi daha işe alacağını duyurdu.

Elektrikli otomobil konseptini bu denli önemsemeleri şimdiye dek sadece içten yanmalı motor üreten markanın değişim geçirdiğini de yansıtıyor bir nevi. Porsche yöneticilerinden Uwe Hueck basın toplantısı sırasında gazetecilere “Ya bu dijital değişimde yerinizi alırsınız yada kaybedersiniz” sözleriyle seslenmesi firmanın bu değişimini destekliyor.

Bu doğrultuda mevcutta sadece Mission E projesi için 1000 civarında bir çalışan kadrosuna sahip olan Porsche, hedeflediği 1400 kişilik ekibi tamamlamak için 400 kişi daha işe alarak projeyi hızlandıracak.

Porsche Mission E moelinin tüm geliştirme çalışmalarını 2020 yılına kadar tamamlamayı hedeflediği ve tamamen elektrikli ilk otomobili Mission E ile iddialı bir giriş yapacak gibi görünüyor.

Porsche Mission E galeri fotoğrafları

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next