2017 model bir SUV: Seat 20V20

Ateca isimli SUV modelinden sonra Seat 20V20 adında yeni bir SUV modeli ile çıkış yapmaya hazırlanıyor.

1927

Seat Türkiye’de de satışını yapmayı planladığı SUV modeli Ateca’nın ardından bir üst seviyeyi hedefleyip 20V20 konseptinden yola çıkılarak üretmeyi planladığı yeni SUV’un Nissan X-Trail ve Honda CR-V’nin rakibi olması bekleniyor.

Çalışmalarını Volkswagen çatısı altında sürdüren markalardan biri olan Seat, gelecek planlarında küçük bir SUV’da bulunduruyor. Bu mini SUV Nissan Juke’un rakibi olarak konumlandırılacak.

Cenevre’de tanıtılması planlanan ve konsept SUV modeli olan 20V20’nin yeni üretim modelinin habercisi olacağı düşünülüyor. Yeni SUV modelinin Seat tarihinin en çok satan modeli Leon ile aynı platformu kullanarak Seat tasarımı ile SUV lüksünü harmanlayacağı ve kompaktın kullanım kolaylığına sahip olacağı belirtiliyor. Bu hedef doğrultusunda üretilen 20V20 konsept modeli 4.660 mm uzunluk, 2.790 mm dingil aralığı, 228 mm de yüksekliğe sahip olan otomobil 600 litre bagaj hacmine sahip olacak. Boyut olarak kıyaslandığında sınıf standartlarının üzerinde olan otomobil bu verilerden de anlaşılacağı üzere Toyota RAV4 ve Honda CR-V gibi modellerden 90 mm uzun olacak. Audi TT, VW Passat, VW Golf gibi araçlarla aynı platformu kullanacak otomobilin Dizel (TDI) ve Benzinli (TSI) motor seçeneklerine ek olarak hibrit motor seçeneği ile de sunulması muhtemel. DSG motor opsiyonlarında alternatif olarak 4 çeker opsiyonu da sunulacak.

Seat her ne kadar Skoda, VW gibi markalar ile aynı bant üzerinde üretiliyor olsa da satış rakamları halen bu markalara ulaşabilmiş değil. Belki bu yeni SUV modeli ile eksiğini kapatarak satışlarını artırabilir. Modelin üretiminin de İspanya’da değil Çek Cumhuriyeti’nde yapılması planlanıyor.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next