Yenilenen 2017 Model Mazda 3

Mazda’nın 3. nesil üyesi Mazda 3 makyajlı olarak geliyor. İlk defa 2003 yılında çıkan Mazda 3 modeli, C segmenti otomobillerde hızlı bir şekilde kendi kullanıcı kitlesini sağladı.

1641

Mazda’nın 3. nesil üyesi Mazda 3 makyajlı olarak geliyor. İlk defa 2003 yılında çıkan Mazda 3 modeli, C segmenti otomobillerde hızlı bir şekilde kendi kullanıcı kitlesini sağladı. İlk nesil Mazda 3’ün çıkışının ardından 5 yıllık üretim süresini takiben ikinci nesil Mazda 3 2008 de çıkmıştı. İkinci neslin de üretimi 4 yıl sürdü ve ailenin son üyesi 2013 yılında üretildi. SkyActiv motor teknolojisi ile dikkat çeken, sedan ve hatchback kasa modelleri ile kompakt sınıf gibi çok zorlu bir segmentte bir tek benzinli motor seçeneği ile yer alan 3. nesil mazda bu defa biraz görünüm değiştirerek karşımıza çıktı.

2017 model makyajlı yeni Mazda 3 hatchback’in ön kısmını incelediğimizde ön ızgara far yapısı, dönüş ve sis farı gibi alanlarda tasarımsal değişikliklere gidilmiş. Otomobilin arka kısmındaysa stop ve arka sis farında, tamponda ve difüzörde değişiklikler olmuş. Sedan kasada da ön kısım hatchback kasa ile aynı değişimlere sahip. Fakat sedan kasanın arka kısmında büyük değişiklikler görülmüyor. En dikkat çeken değişim arka difüzörün ortasında bulunan f1 tasarımlı stop lambası oluyor.

2017 model yeni mazda 3 için araç içinde makyaj kapsamında büyük değişiklikler yok. En dikkat çeken fark elektronik park freninin eklenmiş olması. Elektronik sisteme dönüştürülen el freni ile özellikle otomobile premium sınıf hava katacak eklemeler yapılmış.

Makyaj çalışması kapsamındaki yeniliklerde güvenlik konusuna ağırlık verilmiş. G-Vectoring Control isimli sistemle viraj ve düz yolda seyahat ederken araç stabilizesini iyileştirmeyi, böylece sürücü ve yolcuların aracın savrulmasından daha az etkilenmesini hedeflemişler. Otomobilin genel konforuna etki edecek bir özellik olacak gibi görünüyor. Başka bir yeni güvenlik özelliği, 4-80 km/s sürat aralığında çalışacak olan yaya algılama ve otomatik frenleme sistemi. Bu güvenlik özellikleri ile Japon otomobillerindeki güvenlik seviyeleri için de daha üst bir standart sağlanmış olacak.

Tanıtımı tahminen Ekim ayındaki 2016 Paris Auto Show da gerçekleşecektir. Bu tarihlerde daha fazla detay ve fotoğraflar ile bilgi edinmiş olacağız.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next