Serinin sportif versiyonu 2018 model Renault Megane RS testte.

Ford Focus RS, Honda Civic Type R ve Volkswagen Golf GTI Clubsport S gibi modellerin rakibi olarak geliştirilen Megane ailesinin en sportif üyesi 2018 model Renault Megane RS test sürüşünde görüntülendi.

1196

Dördüncü nesil Megane’ın hatchback, sedan ve estate versiyonlarının devamında tanıtılması beklenen ve Megane ailesinin en sportif üyesi olan Megane RS 2018 yılında yolda olması bekleniyor. Otomobilin testleri Renault tarafından yapılmaya başladı bile.

Önceki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan 202 beygir gücündeki Megane GT ile tasarımsal olarak benzerlikler gösteren 2018 Renault Megane RS’in arka tamponunun orta kısmında çift egzoz çıkışı bulunuyor fakat bu iki çıkışlı egzozun motora bağlı olmadığı düşünülüyor. Test otomobilinde bulunan çift egzoz çıkışı ve Brembo marka frenler gibi farkların olması bu otomobilin Megane RS prototipi olduğu düşüncesini güçlendiriyor. Sonuç olarak, muhtemelen Megane RS modelinin prototipi olduğu tahmin edilen otomobil Megane GT görüntüsü ile kamuflajsız olarak testten geçiriliyor.

Farklı kaynaklardan gelen bilgilerde 2018 Renault Megane RS’ in 275 beygirlik, 2.0 lt, 4 silindirli bir motora sahip olması bekleniyor. Zaten otomobilin mevcut rakipleriyle rekabete girebilmesi için 300 beygire yakın bir güçte olması oldukça önemli. Şu anda coupe olarak da satışı yapılan Megane’ın yeni neslinde Megane Coupe’nin üretilmeyecek olması nedeniyle yalnızca hatchback kasa olarak üretilecek. Mevcuttaki nesilde sadece manuel vites seçeneği bulunurken yeni Megane RS ile Renault’nun 6 ileri otomatik vites kutusu olan EDC’nin kullanılacağı tahmin edilen otomobilin ilave olarak manuel şanzıman seçeneğiyle de satışa sunulabileceği belirtiliyor.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next