BMW 1 serisini sedan olarak da üretecek.

Dünyada ve ülkemizde genç neslin popüler otomobil markası olan BMW’nin hem uygun fiyatlı hem de sportif modeli olan 1 Serisi, sadece hatchback olarak sunuluyordu.

1353

Dünyada ve ülkemizde genç neslin popüler otomobil markası olan BMW’nin hem uygun fiyatlı hem de sportif modeli olan 1 Serisi, sadece hatchback olarak sunuluyordu.

Fakat geçen yıl Guangzhou Otomobil Fuarı’nda sergilenen kompakt sedan konsepti BMW tarafından 1 serisi olarak üretilmeye karar verildi. Böylece 1 serisi artık sadece hatchback değil aynı zamanda sedan olarak da üretilecek. Maalesef en azından şimdilik sadece Çin’de piyasaya sürülecek olan sedan 1 serisi Çinli BMW severler tarafından satın alınabilecek.

Alışık olduğumuz klasik bir BMW tasarımı ve çizgilerine sahip olan BMW 1 Serisi Sedan ile ilgili teknik veriler paylaşılmadı. Çinli müşteriler sürüş dinamiklerinden çok konfor ve iç mekandaki geniş hacmi ile ilgilendiklerinden dolayı BMW de bu bu özellikleri daha ön planda tuttu. Dolayısıyla modelin sadece önden çekişli olarak üretilmesi de sürpriz değil.

Farklı BMW modellerinden izler taşıyan 1 Serisi Sedan, farklı bir tasarım sürprizi vaat etmiyor. Kaputun altındaki yenilikler bilinmiyor ancak sadece Çin’de üretilip satılacak olması nedeniyle bunun pek de önemi olmayacaktır.

Mercedes’in CLA ve Audi’nin A3 modellerine rakip olarak Çin otomotiv pazarında yerini alacak olan BMW 1 Series Sedan, ilerleyen tarihlerde Avrupa ve ülkemize gelecek mi bakalım.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next