Mercedes Tesla ile rakip olacak modelini Eylül ayında tanıtacak.

Mercedes Tesla ile rekabete girme planlarını daha önce elindeki Tesla hisselerini satarak göstermişti. Bu rekabetin detaylarını görmek için ise uzun bir süre beklemek gerekmeyecek.

474

Mercedes, Tesla ile rekabete girme planlarını daha önce elindeki Tesla hisselerini satarak göstermişti. Bu rekabetin detaylarını görmek için ise uzun bir süre beklemek gerekmeyecek. Motoring.com.au sitesine bilgi veren Mercedes yöneticisi David McCarthy, Tesla ile rekabet etmesi planlanan elektrikli sedan kasa otomobilin konsept halinin Eylül ayında sunacaklarını belirtti. Bu gösterimin Paris Otomobil Fuarı başlamadan hemen önce gerçekleştirilebileceği tahmin ediliyor.

Otomobilin tüm özellikleri şimdilik bilinmiyor. David McCarthy, özellikle kendisinin de henüz otomobili görmediğinin altını çiziyor. Otomobilin fiyatı ise Tesla Model S ile aynı aralık içinde olması bekleniyor. Mercedes bu yeni elektrikli modelinin 2018 yılında yollarda olmasını planlıyor. Daha önce yapılan bilgilendirmelerde, otomobilin “tehlikeli derecede hızlı” olacağının ipuçlarını vermişlerdi.

McCarthy, Tesla’nın yaşadığı “planlanan zaman ve bütçe içinde üretim” konusundaki problemleri Mercedes’in yaşamayacağını düşünüyor. McCarthy’nin bu konuda kendini güvende hissetmesinin nedeni Mercedes’in uzun yıllara dayanan tecrübesi.

Mercedes’in yeni modelini piyasaya sürmesiyle birlikte Tesla’nın odağını nispeten uygun fiyatlı olan Model 3’e kaydırması olası ihtimallerden biri. Mercedes, Smart markası altında makul fiyatlı elektrikli otomobiller üretse de, sınıf ve teknoloji olarak bu otomobiller ana akımı yakalayamamıştı. Mercedes’in pek dahil olmadığı bir kategoriye doğru genişlediği için Tesla’nın Alman üreticinin girişiminden hiç etkilenmemesi de ihtimaller arasında tabi.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next