Renault ilk pick-up modelini tanıttı: Alaskan

Renault, önceki yıl konsept olarak sergilediği pick-up modeli Alaskan’ın seri üretim halini resmi olarak görücüye çıkardı.

681

Renault, önceki yıl konsept olarak sergilediği pick-up modeli Alaskan’ın seri üretim halini resmi olarak görücüye çıkardı. Fransız otomobil üreticisinin küresel seviyede çıkardığı ilk pick-up modeli Alaskan, yalnızca 1000 kilogram ağırlığı ile dikkat çekiyor.

Şasi tasarımı temellerini Nissan Navara’dan alan Alaskan, Navara ile de fazlasıyla benzerlikler taşıyor. Kendine özgü ön panjuruyla da kesinlikle bir Renault hissiyatı veriyor. Kanatlı krom ızgara tasarımı, krom kaplı çıtalar, tampon korumaları ve LED farları dikkat çekici görünüyor. Bunun dışında genel hatlarından model ölçülerine kadar büyük ölçüde NP300 Navara modelini andırdığı da bir gerçek. Kabin içi tasarımını da neredeyse Navarra’nın kopyası kadar benzeten Renault, sürücüsüne 7 inç multimedya ekranı, akıllı telefon bağlantısı ve 360 dereceki kamerası gibi donanımlarla geliyor.

Diğer pazarlarda farklı motor seçenekleriyle sunulacak olan Alaskan, 2.3 lt. dizel motoru ile 160-190 beygir güç üretebiliyor. Alaskan ayrıca 160 beygir gücünde 2.5 litre benzinli seçeneğiyle de sunulacak. Fiyat bilgileri henüz açıklanmayan Alaskan’ın Türkiye pazarında da sunulması bekleniyor.

Bu otomobilin daha detaylı fotoğraflarını Renault Alaskan fotoğraf galerisi sayfasından görebilirsiniz.

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next