Yeşil Dev Pistte: Yeni Mercedes AMG GT-R

Mercedes’in yeni AMG modeli sonunda gün yüzüne çıktı. “R” amblemine sahip olan AMG ailesinin en güçlü üyesi, kendine özgü gövde rengine sahip aerodinamik yapısıyla yine çok muhteşem görünüyor.

1908

Mercedes’in yeni AMG modeli sonunda gün yüzüne çıktı. “R” amblemine sahip olan AMG ailesinin en güçlü üyesi, kendine özgü gövde rengine sahip aerodinamik yapısıyla yine çok muhteşem görünüyor.

Son zamanlardaki en yarış odaklı Mercedes olarak görünen AMG GT-R, GT ailesinin yarışçı üyesi GT3 ruhunu taşıyor. Bu nedenle “R” amblemi de “Green Hell Magno” adını taşıyan gövde rengi ismi ise Nurburgring Nordschleife pistine atıfta bulunuyor. Diğer GT’ler gibi 4,0 litre hacimli motor ve çift turbo beslemeli V8 ile gelen GT-R, 585 beygir güç ve 700 Nm tork değerleriyle benzerlerinin arasında en üst sıraya yerleşiyor. Bu müthiş gücü çift kavramalı 7 ileri şanzımanı ile tekerleklerine aktaran otomobil 0-100 km/s hızlanmasını 3,6 saniyede tamamlıyor ve maksimum 318 km/s hıza ulaşabiliyor. Yeniden tasarlanan egzoz ve turbo sistemi, daha aktif sıkıştırma oranı (19.6 psi), çekiş kontrolü ve spoiler’ına kadar neredeyse her parçasının özel olarak ayarlanabilir oluşu sayesinde GT-R gerçekten yeni neslin en dikkat çekici spor otomobilleri arasında.

Geniş ve uzun ön kısımdan arka tarafa doğru kusursuz bir aerodinamik yapıya sahip olan otomobil, belirgin hava girişleri, birkaç parçalı egzoz çıkışları, geniş çaplı fren kaliperleri, saf karbon fiberden üretilen tavanı, kısacası ustaca toparlanmış ve uyum içindeki birbirini tamamlayıcı tüm detaylarıyla kendine hayran bırakıyor. Tüm bu hayranlığın bedeli tabi ki ucuz olmayacaktır ancak otomobilin garajda nasıl görüneceği bir yana, pistte neler yapacağı da çok merak ve heyecan uyandıran bir konu.

mercedes-amg-gt-r2mercedes-amg-gt-r1

Video: Mercedes-Benz AMG GT-R

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next