Toyota C-HR’nin üretimi Türkiye’de olacak.

Toyota’nın geçen yıl ilk konsept halini tanıttığı alışılmadık görünümlü crossover modeli C-HR seri üretime az bir zaman kala daha önce açıklanmayan detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

649

Toyota’nın geçen yıl ilk konsept halini tanıttığı alışılmadık görünümlü crossover modeli C-HR seri üretime az bir zaman kala daha önce açıklanmayan detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Araç içi detayların ilk defa gösterildiği otomobilin motor opsiyonları ve üretim tarihi de açıklandı.

Paris’te gösterimi yapılan konsepti çok az revize eden Toyota, hala fazlasıyla iddialı, garip, sıradışı ve agresif bir otomobil ile karşımızda. Peki dışarıdaki bu kamaşa iç mekanda da devam ediyor mu? Kısmen evet. Kapı panellerinden başlayarak, ön konsol kısmına doğru kıvrılan bilgi ekranını çevreleyen mavi çizgi oldukça dikkat çekici. Ortamda yapay bir ışık yaratan bu şeridin etrafında daha sade ve anlaşılır bir gösterge paneli ile 8 inç boyutunda bir multimedya ekranı bulunuyor.

1,2 litre benzinli motor seçeneğinin de olacağı bilgisi verilen otomobil aynen Toyota’nın son zamanlardaki bütün SUV modelleri gibi hibrit motoru ile sunulacak. Hibrit ünitesi ile 122 beygirlik bir güç üreteceği söylenen Toyota C-HR için açıklanan yakıt tüketim değeri ise 100 kilometre mesafede sadece 3,7 lt. Türkiye’de ilk prototipi üretilen, gelecek yıldan itibaren de seri üretimine başlanacak olan Toyota C-HR bununla birlikte Türkiye’de üretilen ilk hibrit araç ve ilk crossover modeli olma unvanına da sahip olacak.

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next