DeLorean alternatifi modern “Geleceğe Dönüş” zaman makineleri

DeLorean “Geleceğe Dönüş” filmi ile özdeşleşmişti ve o zamanlar film için neden seçildiğini anlamak zor değildi. Öte yandan, film bugün çekilse yine uygun ama daha farklı bir otomobil kullanılabilir miydi? Bu otomobil nasıl olurdu?

1375

Zuto.com tarafından yayınlanan bir çalışma bu sorulara yanıt arıyor. Buradaki habere göre DeLorean ile birlikte aynı çağa ait en uygun seçenek Lotus Esprit olabilirdi. Benzer bir tasarıma sahip Lotus Esprit 70’li ve 80’li yılların stilini yansıtıyordu ve sportif bir duruşu vardı.

Diğer bir seçenek ise aynı ölçüde popüler olan Dodge Viper. Bu otomobil bir TV dizisinin de yıldızıydı ve dizide özel güçlere sahipti. Dodge Viper çalışmada “90’ların seçimi” olarak yer aldı.

Ford GT ise 2000’li yılların en popüleri olarak çalışmaya alındı.

En önemlisi ise, film bugün çekilse hangi otomobil seçilirdi? Bunun cevabı ise “BMW i8”. Bu rol için günümüzün en uygun otomobili i8 olurdu. Öte yandan Toyota’nın Mirai modeli de iyi bir seçenek ancak yine de BMW ile yarışamıyor.

 

1. Dodge Viper (1992 – )

Dodge Viper katılımcıların %31’i tarafından 90’ların ideal zaman makinesi seçildi. Viper’ın fütüristik görünüşü zamanda yolculuk yapılan, otomobilin üzerine şimşeklerin çaktığı filme çok uygun.

dodge-viper

 

2. Chevrolet FNR (2025 – ?)

Gelecekten gelen zaman makinesi Chevrolet FNR. Üstelik bu zaman makinesini kendiniz kullanmanıza gerek yok! FNR kendi kendini sürebilen bir otomobil. Gelecekte böyle otomobilleri yollarda göreceğiz.

chevrolet-fnr

 

3. BMW i8 (2014 – )

%34 oyla günümüzün zaman makinesi seçimi. Üstelik elektrikli! Sadece fişe takıp şarj etmek yeterli.

bmw-i8

 

4. Ford GT (2005 – 2007)

2000’li yıllar için katılımcıların %34’ü Ford GT’yi seçti. Bu otomobil saatte 321 kilometre hıza çıkabiliyor. Yani zamanda oldukça hızlı yolculuk edebilirsiniz!

ford-gt

 

5. Lotus Esprit (1976 – 2004)

Katılımcıların %35’i Lotus Esprit’i 80’lerin rüya otomobili seçti. Zaman makinesi olarak belki biraz yavaş kalabilir ama, James Bond’un da kullandığı Lotus Esprit’in denizaltı kariyerinde de oldukça başarılı sayılabileceğini görmüştük.

lotus-esprit

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next