Ne oldu da Tesla için işler tersine döndü?

Tesla Model S pratikliği, inovasyonu, kullanım kolaylığı ve heyecan verici tork aktarımı ile dünyayı etkiledi. Modele Consumer Reports dergisi tarafından o kadar yüksek not verildi ki derginin değerlendirme sistemi değiştirildi. Ne var ki işler Tesla için birdenbire tersine döndü.

500

Consumer Reports, otomobil değerlendirmeleri konusunda saygın ve güvenilir bir yayın olarak görülüyor. Yani bir otomobili tavsiye ettiği zaman kesinlikle tüketicinin karar verme süreci üzerinde bunun etkisi oluyor hatta derginin değerlendirmeleri markaların fiyatlarını bile etkiliyor.

Consumer Reports, daha önce test ettiği en iyi otomobil olduğunu belirttiği Tesla Model S’i tavsiye edilen otomobiller listesinden çıkarttı. Kısa süre önce herkesin gözdesi olan ve çok tatmin edici olarak görülen bu otomobil ne oldu da birdenbire popülaritesini kaybetmeye başladı? 1400 Model S sahibi arasında yapılan ankette otomobilin güvenilirliği “vasatın altında” ifadesiyle değerlendirildi ve “kaliteden yoksun” kategorisine alındı. Tespit edilen problemler aslında yeni bir otomobil üreticisi için tipik şeyler. Sorunlar arasında otomobilden gıcırtı sesleri gelmesi, otomobilin kontrollerinin yer aldığı orta ekranın zaman zaman donması, şarj problemleri ve motor arızaları sayılıyor.

Bu sorunların bazıları Tesla’nın güncellemeleri ile düzeltilebilir ancak diğerleri daha iyi üretim kalitesi gerektiriyor. Özellikle Model X’in üretim bandından inmeye başladığı şu günlerde Elon Musk’ın otomobillerinin kalitesini düzelteceğini umuyoruz.

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next