Aileniz için birbirinden sağlam en iyi 10 aile otomobili

Aile otomobilleri aile bireyleriniz için yeterli genişlikte alana sahip olmalı, yolculuğu kolaylaştıracak düzeyde bir konfor ve kalite sunmalı.

1247

Günlük hayatta yardımcı yeni araç içi teknolojiler de çağımızın olmazsa olmazı. Otomobilinin park yerinde dış görünüşüyle ışıldaması, cazibesiyle diğer otomobillerden ayrılması da bütçesi dahilinde her otomobil sahibinin arzusu. En iyi 10 aile otomobili listemizi inceleyerek doğru kararı vermekte faydalanabilirsiniz.

1. Skoda Superb

Skoda Superb ve şteyşın versiyonu gelmiş geçmiş en iyi otomobiller arasına adlarını çoktan yazdırdı. Biniş kalitesi, rafine iç kabin ve geniş kullanım alanı kombinasyonuyla en büyük aileler bile Superb ile rahat edebiliyor. Skoda Superb aynı zamanda oldukça stabil ve güvenli.

Superb aile bütçesini de sarsmıyor. En verimli Superb versiyonu olan Greenline 100 kilometrede ortalama 3.7 litre yakıt tüketiyor ve 100g/kmm CO2 emisyonuna sahip. Düşük emisyon değeri ile vergiden muaf. 148 hp gücündeki 2.0 litre dizel versiyon ise 100 kilometrede 4.1 litre yakıt tüketiyor, 109g/km CO2 emisyonuna sahip. Bu versiyon 9 saniyede sıfırdan saatte 100 kilometre hıza ulaşabiliyor.

skoda-superb-2016

 

Test Sürüşü

Bu model ile test sürüşü yapmak ister misiniz?

Teklif Talebi

Bu model için fiyat teklifi almak ister misiniz?

 

2. Volkswagen Passat

Geleneksel ama kaliteli bir seçim. Geniş iç kabin alanı ve en yeni araç içi teknolojiler göz dolduruyor. Active Info Display bildirim ekranı dikkat çekiyor. Geniş bir dizi motor seçeneği arasından 2.0 litre dizel muhtemelen en popüler seçenek olacak. Bu motor ile araç 100 kilometrede 4.1 litre yakıt tüketiyor, 109g/km CO2 emisyonuna sahip. Bu versiyon 8.7 saniyede sıfırdan saatte 100 kilometre hıza ulaşabiliyor.

Volkswagen-Passat-2016

 

Test Sürüşü

Bu model ile test sürüşü yapmak ister misiniz?

Teklif Talebi

Bu model için fiyat teklifi almak ister misiniz?

3. Ford Mondeo

Şık ön panjur sizi yanıltmasın, bu bir Aston Martin değil, Ford Mondeo. Çekici, konforlu ve geniş bir aile otomobili. Ford Mondeo’nun motor seçenekleri arasında da 2.0 litre dizel en popüleri. Bu motor ile araç 100 kilometrede 4.1 litre yakıt tüketiyor, 107g/km CO2 emisyonuna sahip. Bu versiyon 9.3 saniyede sıfırdan saatte 100 kilometre hıza ulaşabiliyor ve bu özelliği ile Volkswagen Passat’ın gerisinde kalıyor. Mondeo ile birlikte aynı zamanda 1.0 litre EcoBoost turbo benzinli motor seçeneği de sunuluyor ancak bu seçenek daha çok şehir içi kullanıma uygun.

ford-mondeo-2016

Test Sürüşü

Bu model ile test sürüşü yapmak ister misiniz?

Teklif Talebi

Bu model için fiyat teklifi almak ister misiniz?

 

4. Mazda 6

Mazda 6 ve steyşın kardeşi Mazda 6 Estate iç kabin materyal kalitesi açısından rakiplerinden biraz geride kalabilir ancak başka harika yeteneklere sahipler. Bu anlamda en öne çıkan özellik Mazda 6’nın bir spor otomobille eşdeğer olağanüstü kıvraklığı ve biniş konforu. Mazda 6’nın şık görünümü, akıcı çizgileri ve kalkan şekilli şık ön panjuru ile de sınıfının en çekici otomobillerinden olduğunu belirtelim. Mazda’nın benzinli ve dizel motorları da piyasanın en iyilerinden. Dizel seçenek 100 kilometrede 4.2 litre yakıt tüketirken CO2 emisyonu ise 108g/km.

mazda-6-2016

 

Test Sürüşü

Bu model ile test sürüşü yapmak ister misiniz?

Teklif Talebi

Bu model için fiyat teklifi almak ister misiniz?

 

5. BMW 3 Serisi

BMW 3 Serisi ve 3 Serisi Touring stabil ve keyifli bir sürüş deneyiminin yanı sıra mükemmel yol tutuşu ile öne çıkıyor. 3 Serisi’nin sınıfının en iyi arka kafa ve bacak boşluğu oranlarını sunduğunu, geniş bir iç kabine sahip olduğunu da belirtelim. Bir dizi güçlü BMW motor seçenekleri arasında yine 2.0 litre dizel en popüleri. 100 kilometrede 3.9 litre harcayan Efficient Dynamics 2.0 litre dizel versiyon 110g/km CO2 emisyonuna sahip. Heyecan sevenler için 3.0 litre turboşarjlı benzinli motor gibi yüksek performanslı seçenekler de var.

bmw-3-series-2016

 

Test Sürüşü

Bu model ile test sürüşü yapmak ister misiniz?

Teklif Talebi

Bu model için fiyat teklifi almak ister misiniz?

 

6. Skoda Octavia

59 bin TL’den başlayan fiyatı ile Skoda Octavia listedeki diğer otomobillerden daha hesaplı. Octavia fiyatına rağmen kolay ve keyifli sürüş deneyimi ve geniş kullanım alanı sunuyor. Steyşın versiyonu 610 litrelik dev bagaj kapasitesi ile göz dolduruyor. Tipik Volkswagen Grup motor seçenekleri arasında en tutumlusu olan 1.6 litre Greenline dizel ile otomobil 100 kilometrede 3.2 litre yakıt tüketiyor, CO2 emisyonu ise 85g/km, yani otomobil emisyon vergisinden muaf.

skoda-octavia-2016

 

Test Sürüşü

Bu model ile test sürüşü yapmak ister misiniz?

Teklif Talebi

Bu model için fiyat teklifi almak ister misiniz?

 

7. Audi A4

Audi A4 tıpkı selefi gibi görünebilir ama aslında sınıfın en gelişmiş seçeneklerinden birisi. Tipik yüksek kaliteli Audi iç kabini ve sürücünün göz hizasında ön camda uydu navigasyon yönergelerini görüntüleyen Sanal Kokpit özelliği dikkat çekiyor. Bir dizi güçlü ve verimli motor seçeneği içinde 2.0 litre dizel Audi A4’te de en popüler motor. 100 kilometrede 3.7 litre yakıt tüketen otomobil 95g/km CO2 emisyonuna sahip. Gelişmiş bir yanma döngüsü kullanan 187hp 2.0 litre benzinli motor ise 4.8 litre yakıt tüketimi ve 109g/km CO2 emisyonu ile A4’ün sunduğu ilginç seçeneklerden.

audi-a4-avant-2016

 

 8. Mercedes-Benz C-Class

Bazı eleştirmenler Mercedes C-Class’ın Audi A4 ya da BMW 3 Serisi ile sürüş dinamikleri bakımından rekabet edemeyeceğini savunuyorlar ancak opsiyonel havalı süspansiyon ve olağanüstü lüks iç kabini ile C-Class’ın konforun kralı olduğu kesin. C-Class uydu navigasyon ve otonom acil durum freni gibi yeni teknolojilerle de dikkat çekiyor. C200 dizel motor 100 kilometrede 3.9 litre yakıt tüketiyor. Daha güçlü C220 ise 4 litre tüketiyor ancak karşılığında daha fazla hız sunuyor. 100g/km altında CO2 emisyonu ile vergiden kurtaran hibrit versiyonlar da mevcut.

mercedes-c-class-2016

 

9. Jaguar XE

Jaguar XE paranızla alabileceğiniz en iyi otomobillerden birisi. Göz alıcı şıklıktaki dış cephe içerisinde en lüks ahşap ve deri yüzeyleriyle çok kaliteli bir kabin barındırıyor. Yeni multimedya sistemi de Jaguar’ın bugüne kadar eleştiri konusu olan bir eksikliğini çok iyi gideriyor. En yeni Ingenium motorlardan oluşan motor seçenekleri arasında 2.0 litre dizel 100 kilometrede 3.8 litre yakıt tüketimi ve vergiden muaf olması ile dikkat çekiyor. Daha güçlü motor seçenekleri arasında otomobili 5.1 saniyede sıfırdan saatte 100 kilometreye çıkartan 3.0 litre süperşarjlı V6 da bulunuyor.

jaguar-xe-2016

 

Test Sürüşü

Bu model ile test sürüşü yapmak ister misiniz?

Teklif Talebi

Bu model için fiyat teklifi almak ister misiniz?

 

10. Hyundai i40

Belki on yıl öncesine kadar Hyundai aile otomobilleri listesinde yer bulamayabilirdi ama günümüzde en iyi seçenekler arasında. Konforlu ve kaliteli Hyundai i40 beş yıl garanti sunuyor. Modelin tek motor seçeneği 1.7 litre dizel motor ve düşük devirlerden itibaren çok iyi tork değeri sunan bu seçenek gayet yeterli. Hyundai i40 1.7 litre dizel motoru ile 100 kilometrede 4.3 litre yakıt tüketiyor.

hyundai-i40-2016

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next