Kanada’nın en çok satılan modeli Honda Civic artık Kanada’da üretilecek

Honda, 20 Ekim itibariyle ilk 2016 Honda Civic modelini Kanada Alliston'daki fabrikasında montaj hattından indirdi.

1774

Honda tarihinde ilk kez yeni bir modelin üretimi Japonya dışında başlıyor. Allison fabrikası sadece tüm dünya için yapılan üretimin merkezi konumunda değil, aynı zamanda onuncu nesil Civic modeli için tüm Honda fabrikalarında kullanılacak üretim süreçleri ve araçlarının geliştirilmesinden de sorumlu.

Civic Sedan onuncu nesil modellerin ilki olacak. Bunun dışında seride coupe, yüksek performanslı Si modelleri, beş kapılı bir hatchback ve Kanada piyasası için ilk Civic Type-R modeli de yer alıyor.

Kanada’da satılacak tüm sedan ve coupe versiyonlar Allison’da üretilecek. Fabrika üç yıl içerisinde 857 milyon dolarlık bir yatırım görecek, üretim süreçleri ve teknoloji açısından yenilenecek.

Son 17 yıldır Kanada’da en çok satan otomobil olan Honda Civic modelinden Alliston’da 4.5 milyon adet üretildi, 1.89 milyonu Kanada’da satıldı.

Honda Kanada CEO’su Jerry Chenkin yeni Civic için şunları söyledi: “Civic Kanadalıların çok güvendikleri bir model. Onuncu nesil kalitesi, eğlenceli sürüşü, yakıt verimliliği ve güvenlik performansı ile kompakt sınıfında yeni standartlar belirleyecek. Kanada’da satılan her bir Civic coupe, sedan ve Si modeli Ontario’da Kanadalılar için Kanadalılar tarafından üretildi. Bununla gurur duyuyoruz”.

Honda Kanada 4 binden fazla çalışana sahip ve her yıl hem ihracat hem de Kanada ve Kuzey Amerika piyasaları için 400 bin Honda CR-V ve Civic üretiyor. Bunların 100 bini Kanada’da satılıyor. Honda Kanada aynı zamanda yıllık 260 bin dört silindirli motor üretiyor.

Honda Kanada’da üretim yapan ilk Japon firması oldu. 1986’da faaliyete başlayan Honda Kanada Honda Accord, Odyssey, Pilot ve Ridgeline, aynı zamanda Acura EL, CSX, MDX ve ZDX modellerini üretti.

Civic 43 yıldır üretiliyor. Onuncu nesle ulaşan model büyük ölçüde yeniden tasarlandı ve ilk kez Honda’nın ilk turbosu da dahil iki motor sunuyor.

Test Sürüşü

Bu model ile test sürüşü yapmak ister misiniz?

Teklif Talebi

Bu model için fiyat teklifi almak ister misiniz?

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next