BBC’de sona eren Top Gear programı dijital dünya ile entegre şekilde devam mı edecek? – Video

2002 yılından bu yana 22 sezon boyunca yayında olan efsane otomobil magazin programı Top Gear kısa bir süre önce yayından kaldırıldı ancak tamamen bitmeyecek gibi görünüyor.

419

Bir süre önce neredeyse internetteki her sitede dünyaca ünlü otomobil magazin programı Top Gear’ın yayınlandığı BBC kanalı ile yaşadığı anlaşmazlık sonucu sona ereceği söylenti haberleri vardı. Bu haber doğru çıktı ve Top Gear ekranlara veda etti.

Ancak otomobil konusunda uzman olan Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May bir anda otomobil dünyasını da bırakamayacağa benziyorlar. Galiba bunun kanıtı olan bu videoyu çekmişler. Videoda ünlü aksiyon oyunu GTA 5’te programlarındaki formata uygun olarak seçtikleri muscle car kategorisinde birer araç alıp hedefledikleri noktaya ulaşmak için yola koyulduklarını görüyoruz. Oyundaki multiplayer modu ile kurdukları iletişim de Top Gear programındaki telsiz iletişimine uygun görünüyor.

İzleyeceğiniz video için Top Gear’ın bu şekilde devam etmesinin daha eğlenceli olacağını düşünebilir veya klasiksever iseniz “keşke bitmeseydi” diyebilirsiniz.