2015 Legendy Motoring Festivali Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi

2015 Legendy Motoring Festivali Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da gerçekleştirildi. 1000'in üzerinde otomobil ve motorsikletin sergilendiği iki günlük etkinliğe 30 binden fazla ziyaretçi katıldı.

643

Çek Cumhuriyeti’nin en büyük otomotiv etkinliği Legendy Festivali kısa adı ACCR olan Çek Cumhuriyeti Otomobil Kulübü tarafından düzenleniyor. Festival ülkenin Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan da destek alıyor.

BMW, Mercedes-Benz, Forbes ve Top Gear gibi kuruluşların da katıldığı festivalde toplam 20 sergi sahibi kuruluş yer aldı. Juho Hanninen, Petr Fulin ve John Haugland gibi otomotiv dünyasının ünlü simalarının görülebildiği etkinlikte yeni Audi Q7’nin tanıtımı da yapıldı. Audi’nin bu etkinliği festivalin etkisinin ne kadar büyüdüğünün bir kanıtı olarak görüldü.

2015-Legendy-Motoring-Festival-3

2015-Legendy-Motoring-Festival-2

2015-Legendy-Motoring-Festival-1

Modern spor otomobillerden klasiklere ve ralli arabalarına kadar pek çok farklı araç festivalde yer buldu, bazı markalar konseptlerini ve prototiplerini sergiledi. İlk gün yarış otomobillerine yer verilirken ikinci gün ise daha çok tarihi otomobiller sergilendi. McLaren P1, Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador, Porsche 918 Spyder, Ferrari LaFerrari, Enzo ve Mercedes-AMG GT gibi modern süper otomobiller festivali ziyaret edenleri büyüledi.

Mercedes-Benz 300SL ve 500K, Bugatti 35 ve Porsche 959 ise klasik otomobiller içerisinde dikkat çekenlerdendi. Mercedes-Benz 300 SL, ilk kez 60 yıl önce New York Auto Show’da çıkmış ve segmentinde yeni bir çığır açmıştı.

Festivalde otomotivle ilgili fotoğraf sergileri ve çocuklara özel etkinlikler de gerçekleştirildi.

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next