Fransa’da terk edilmiş bir çiftlik ambarında 60 klasik otomobil bulundu

Fransa'da bir çiftliğin terk edilmiş ambarında her klasik otomobil meraklısının ilgisini çekecek, heyecan verici bir keşif yapıldı. Otomobiller restore edilerek açık arttırma ile yeni sahiplerini bulacak.

1975

Eski ulaşım sektörü girişimcisi Roger Baillon’a ait, 1930’lar, 1940’lar, 1950’ler ve 1960’lara tarihlenen 100 klasik otomobil terk edilmiş vaziyette bir ambarda keşfedildi. Koleksiyonun tamamın 100 parçadan oluşsa da bunların yalnızca 60’ı restore edilebilir durumda. Otomobiller 50 yıldan fazla bir süredir beklediği için bazıları çürümüş vaziyette bulundu.

Koleksiyonu keşfeden ise Baillon’un torunu oldu. Aile Fransız müzayede evi Artcurial ile bağlantı kurarak koleksiyonun değerlendirilmesini istedi. Koleksiyonda 1961 Ferrari 250 GT SWB California Spider, 1956 Maserati A6G Gran Sport Frua, Bugatti Type 57 Ventoux gibi önemli parçalar var.

found-treasure-vintage-classic-cars-france-roger-baillon-1

found-treasure-vintage-classic-cars-france-roger-baillon-3

Baillon’un koleksiyonunu sergileyeceği bir müze oluşturmaya çalıştığı ancak bu planını gerçekleştiremediği düşünülüyor. Otomobiller Paris’te düzenlenecek bir açık arttırma ile satılacak. Koleksiyonun tamamının 12 milyon pound değerinde olduğu söyleniyor. Bu açık arttırmanın pek çok multimilyonerin ilgisini çekeceği aşikar.

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next