Kia Ceed serisi ufak güncellemeler ve yeni 1.0 litre 3 silindir turbo motor ile makyajlandı

Haziran ayı başlarında fotoğrafları internete sızan makyajlanmış Kia Ceed serisinin resmi tanıtımı başladı. Kia serideki değişiklikleri geniş kapsamlı bir güncelleme olarak lanse ediyor.

1786

Kia Ceed ailesi güncellemeden geçti. Dış cephe ve iç kabin değişiklikleri üç kapılı Kia Pro Cee’d, beş kapılı Cee’d ve Cee’d SW de dahil serideki tüm modellere uygulandı. Modellerde aynı zamanda yeni motor, vites ve donanımlar yer alıyor.

Görsel açıdan değişiklikler daha yumuşak. Daha köşeli ve büyük bir tampon, sis lambaları etrafında krom kullanımı ve yeni oval biçimli ön panjur ızgaraları dikkat çekiyor.

Arka kısımda da yenilenmiş bir tampon ve yeni LED farlar görüyoruz. Cee’d modelleri bu kez 16 ve 17 inç alaşım jantlar ile geliyor.

İç kabinde, makyajlanmış Kia Ceed ufak stil güncellemelerinden geçmiş. Bunlar arasında göstergelerin ve kumanda panelinin etrafında krom kullanımı, krom hava girişleri ve orta fasya panelinde parlak siyah finiş yer alıyor. Vites kolu etrafında, kapı tutacaklarında ve paneldeki ısı kontrol düğmelerinde de krom kullanılmış. Koltuk ve kapı döşemeleri içinse opsiyonel olarak Brown Pack kahve renk paketi sunuluyor.

Kia güncellenen serinin dizel modellerinde gürültü, titreşim ve sertlik değerlerinin düşürüldüğünü belirtiyor. Motor bloku, yağ karteri ve dizel partikül filtresinde ses emici materyal kullanılmış.

Kia-Ceed_2016_1024x768_wallpaper_01

Kia-Ceed_2016_1024x768_wallpaper_11

Motorlardan söz etmişken, makyajlanmış Kia Cee’d serisinde yeni 1.0 litre T-GDI 3 silindir turboşarjlı benzinli motorun 100 PS ve 120 PS çıkış gücü seçenekleri ile geldiğini belirtelim. Her iki versiyon da 1500 – 4000 rpm aralığında 172 Nm maksimum tork değerine sahip.

Kia 110 PS ve 136 PS güç çıkışı seçeneklerine sahip 1.6 litre CRDi dizel motor için de güncellemelerini duyurdu. İkinci versiyonun değerleri 8 PS ve 20 Nm arttırılarak 136 PS ve 285 Nm’ye yükseltilmiş. Diğer motor seçenekleri ise 128 PS 1.6 litre GDI, 100 PS 1.4 litre MPI benzinli ve 1.4 litre CRDI dizel. Tüm motorlar Euro6 uyumlu.

Serideki bir diğer büyük değişiklik ise 7 kademe çift kavramalı (DCT) vitesin gelmesi. Bu vites 136 PS 1.6 litre CRDi dizel motorla donatılmış modellerde sunulacak. Yeni vitesle motorun CO2 emisyonu kilometrede 109 grama düşüyor. Daha önce 6 kademe otomatik vitesle bu değer kilometrede 145 gramdı.

Mühendisler süspansiyon ve şaside de biniş konforunu ve yol tutuşunu geliştirecek değişiklikler yapmışlar.

Kia’nın Cee’d GT ve Pro_Cee’d GT modelleri de 204PS (201hp) 1.6-liter T-GDI motorda yeni turboşarjlı sistemle geliyor. Bu sayede her iki model de 7.6 saniyede sıfırdan saatte 100 kilometre hıza çıkabilecek.

Güncellenmiş Kia Cee’d ailesi Temmuz ayı itibariyle Avrupa piyasasında yerini almaya başadı.

Kia Cee’d Fotoğrafları

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next