Yeni Bugatti Veyron büyük ihtimalle hibrit olacak.

Volkswagen Grup markası Bugatti, rekabetin giderek kızıştığı hiper otomobiller piyasasına yeni bir hibrit Veyron modeli ile girmeyi planlıyor. Firma böylece sektörün en hızlı hibrit otomobili ile çığır açabilir.

1322

Yeni Bugatti Veyron’un hibrit motorla geleceğini duyunca pek şaşırdığımızı söyleyemeyiz. Zaten bir süredir bu konuda söylentiler vardı. Ayrıca günümüzün en yüksek performanslı ve teknolojik olarak zirvedeki otomobillerinin pek çoğu hibrit.

Bugatti-Grand-Sport-Vitesse-LaFinale-08-800

Hibrit hiper otomobillerin eksiği nedir diye bakacak olursak, Koenigsegg ya da Bugatti’nin şu anki Veyron modeli ile eşdeğer maksimum hızlara çıkamadıklarını görüyoruz. Bugatti bu konuda bir adım atarak en hızlı hibrit hiber otomobili üretebilir.

Autocar’da çıkan haberlerde yeni Bugatti Veyron’un hibrit özelliğine sahip olacağı belirtiliyor. Bild’de VW yöneticisi Martin Winterkorn kaynak gösterilerek verilen haberde ise aracın saatte 460 kilometre hıza çıkabileceği ve motorlarının toplam 1480 hp (1500 PS) güç çıkışına sahip olacağı aktarıldı.

Bugatti-Grand-Sport-Vitesse-LaFinale-i03-800

Bugatti-Grand-Sport-Vitesse-LaFinale-09-800

Hiper otomobil sektöründe rekabet giderek kızışıyor, koşullar 2004’te Veyron’un ilk piyasaya sürüldüğü zamandan çok daha zorlu. Bu yüzden Bugatti’nin bu kez gerçekten özel bir şeyle ortaya çıkması gerekiyor.

Otomobilin 2018 yılında satışa sunulması bekleniyor.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next