Subaru Impreza Sport Hibrit ortaya çıktı

Gittikçe popülerleşen hibrit modellere yenileri ekleniyor. Subaru Impreza Sport Hybrid Japonya'da bayilere ulaştı. Arabada 2.0 litre boksör tipi motor ile ufak bir elektrikli motor birarada bulunuyor.

1144

Subaru Impreza serisi Japonya’da bu ay yepyeni Subaru Impreza Sport Hibrit modeliyle genişleyecek. 10 Temmuz itibariyle Japonya’daki galerilere ulaşan model XV Crosstrek Hybrid modelinin ardından firmanın ikinci hibrit modeli.

subaru-impreza-sport-hybrid-jdm-front-side-view-parked

Subaru Impreza Sport Hibrit motorları XV ile aynı. 2.0 litre boksör tipi motor ile sürkeli değişken şanzıman arasında ufak bir elektrikli motor yer alıyor. Boksör tipi motorun çıkış gücü 148 hp, tork değeri ise 145 lb-ft. Elektrikli motor ise 13 hp çıkış gücü ve 48 lb-ft tork değerine sahip. Subaru Impreza Sport Hibrit Japon test döngüsüne göre 100 kilometrede 5.65 litre yakıt tüketiyor.

Hibrit Impreza normal modelden çok farklı görünmüyor. Tamponların ve marşbiyellerin alt kısımlarında gümüş gri finişin yanı sıra arka kısımda ve ön kapılarda “Hybrid” logoları yer alıyor, iç kabinde mavi renk kullanımı ve koltuklarda kontrast dikişler dikkat çekiyor. Subaru Impreza Sport Hibrit’in ABD’de satılıp satılmayacağı henüz bilinmiyor.

subaru-impreza-sport-hybrid-005-1-970x647-c

subaru-impreza-sport-hybrid-jdm-diagram

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next