2016 model Mitsubishi Pajero Sport SUV’nin yeni görünümü

Mitsubishi yeni modeller geliştirmek ve yeni müşteriler edinmek için sıkı çalışmaya devam ediyor. Üzerinde çalışılan bu modellerden birisi de Challenger/Pajero Sport SUV. Modelin görünümü yakın zamanda “patent cgi” formunda internete sızdı.

2710

Başarılı olması beklenen iddialı Mitsubishi 2016 Pajero Sport SUV modeline sizler için bir göz attık:

Dinamik Tasarım Dili:

Mitsubishi‘nin yeni müşteriler kazanmak için yaptığı değişikliklerden birisi de dinamik tasarım dili. GC-PHEV konseptinden esinlenilen yeni stil marka kimliğini tüm seride daha tutarlı bir estetik anlayışıyla güçlendirecek.

Challenger/Pajero Sport için değişiklik yeni “Dynamic Shield” ön fasya ile başlıyor. Ön panjur tasarımı oldukça dominant bir şekilde dikkat çekiyor. Yeni Triton / L200 ile ortak özellikler çamurluk çizgilerinde, ön kapılarda, kaputta ve ön camda görülebiliyor.

2016-Mitsubishi-Pajero-side-view

İç kabin:

İç kabinde de döşemeler ve finişler dışında pek çok özelliğin Triton ile ortak olması bekleniyor. Şu an piyasada olan Pajero/Montero Sport ile karşılaştırıldığında içeride daha fazla bacak boşluğu var ve kabin her açıdan daha büyük.
Lancer ve ASX’te olduğu gibi bu modelde de direksiyonda vites değiştirme kanatları görebiliriz. Otomatik farlar, tek tuşla başlatma, otomatik farlar, yağmur sensörlü silecekler, elektrikli ayarlanabilen ön koltuklar, 6 inç dokunmatik ekran, arka kamera ve uydu navigasyon sistemi öne çıkan diğer özellikler.

2016-Mitsubishi-Pajero-interior

Motor seçenekleri:

Mitsubishi’nin yeni 2.4 litre MIVEC ara soğutuculu turbodizel motoru 153 kW / 181 HP güç çıkışına ve 437 Nm tork değerine sahip. Benzinli V6 versiyonların da daha sonra çıkması bekleniyor.

Yeni 6 kademe manuel ve 5 kademe otomatik vitesler Mitsubishi’nin yeni nesil Super Select 4WD II sistemiyle birlikte geliyor. Sistem 4 çekişli mod da dahil olmak üzere dört farklı sürüş moduna sahip.

2016-Mitsubishi-Pajero-front-view Piyasa pozisyonu:

Pajero Sport pikap temelli oldupu için en yakın rakipleri Asya Pasifik ve bazı Avrupa piyasalarında. Bunlar Toyota Fortuner, Ford Everest, Holden Colorado7/Isuzu MUX ve Nissan’ın yeni Navara temelli SUV’si.

Mitsubishi 7 koltuklu SUV segmentinde yarışacağı için BMW X5 benzeri yol tutuş dinamikleri beklenmiyor. Yeni modelin markaya pek çok yeni müşteri kazandırması umuluyor. Modelin tanıtımı yıl sonuna doğru 2016 model yılı ürünü olarak yapılacak.

 

[]
1 Step 1
Yeniliklerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakın.
Previous
Next